Split ve Glass İki Harika Film

Split ve Glass

Listenize Almanız Gereken Split ve Glass Filmlerinin Detayları


Split filmin başarısı karşısında yapımcı firma Glass’ı çıkarma konusunda hızlı davrandı. Aslında Split filminin son sahnelerinde devamı geleceği herkes tarafından fark edilmiş bir gerçekti ancak devam filmi olan Glass’ın böylesine ses getireceği tahmin edilmemişti. İşte Split ve Glass filmlerinin detayları.

James McAvoy, oyunculuğuna ise söylenecek laf yok. Kişilik bölünmesi yaşayan ve bunun sonucunda psikolojik sıkıntılar yaşayan Kevin karakterine hayat veren oyuncu, Kevin’ın içinde yaşattığı 24 farklı kişiliği seyirciye aktarmayı kesinlikle başardı.

Split filminin son sahnesinde Bruce Willis‘in gözükmesi ise devam filmine olan beklentinin kuşkusuz artmasına neden oldu. Glass’da bu iki usta oyuncuyu izleme fırsatı herkesi heyecanlandırdı.

Split’in Detayları

Kevin, çocukluğunda yaşadığı bazı olaylar nedeniyle psikolojik olarak sorunları vardır. İçinde yaşattığı 24 kişiliğe hayat veren Kevin onları kontrol altında tutmaya çalışmaktadır. Yardım almak için gittiği konusunda uzman psikolog aracılığı ile bu durumu en aza indirmeye çalışsa dahi aslında sadece içinde yaşattığın kişiliklerin oyunlarından öteye geçememektedir. Yaşattığı 23 kişilik biliniyordur ama henüz ortaya çıkmamış son kişilik ise diğerlerinden oldukça farklıdır. Ortaya çıktığı anda diğer kişilikleri etkisi altına alacak ve vahşi bir şekilde Kevin’ın evrimleşmesini sağlayacak ki bu olay dudak uçurtacak cinsten.

Glass’in Detayları

James McAvoy ve Anya Taylor-Joy’un başrolünü üstlendiği Split ve Bruce Willis ve Samuel L. Jackson’ın başrollerini üstlendiği Unbreakable filmlerini birleştiren yapım Split’in devamını niteliğindedir. Güçlü ve zarar görmeme özelliğine sahip olan David Dunn, Kevin Wendell Crumb’ın 24. kişiliği ve kişilikleri arasında en vahşi olan The Beast’in peşine düşer. Bu kovalamaca sırasında kemiklerinin narinliği ve keskin şeytani zekası ile Mr. Glass’da kendini göstermeye başlar ve olaylar sürükleyici bir şekilde devam eder.

Listenize Alın

2017 ve 2019 çıkış tarihli Split ve Glass filmleri izlemeniz gereken yapımlar arasında kesinlikle yer almakta. Seyirciyi etkisi altına almayı başaran bu iki film her sahnesinde sizleri şaşırtmayı başaracak türden. Unbreakable filmi belki unutulmuş olabilir ancak, Night Shyamalan ”Split”filminde bağlantıları başarılı bir şekilde kurmuş gözüküyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry