Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi

Star Wars: Skywalker'ın Yükselişi

Skywalker destanının sürükleyici ve sonunda, yepyeni efsaneler doğarken özgürlük için son savaş veriliyor.


Star Wars serileri her yaş kitlesi tarafından büyük bir beğeni altında olduğu bilinen bir gerçek. İzleyicide böylesine bir ilgi mevcut iken Star Wars yapımcıları da boş durmadılar. Sevilen serinin son filmi olan Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi 20 Aralık 2019’da vizyonda yerini alacak ve büyük bir ses getirecek gibi gözüküyor.

Disney son zamanlarda gösterdiği yükseliş tablosunu yeni projeler ile devam ettireceğe benziyor. Yakın zamanda izleyici ile buluşan Malefiz: Kötülüğün Gücü büyük beğeni toplamayı başarmıştı.

Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi, serinin son üçlemesi olmasının yanında 2 saat 35 dakika gibi bir izlenme süresi ile en uzun Star Wars filmi olacak ancak hala Avengers: Endgame’in 3 saat 2 dakikalık performansından daha az bir süreye sahip. Bazı eleştirmenlerin böylesine uzun filmlerin sinema severler tarafından olumsuz karşılandığı görüşüne rağmen bu akıma Disney’de katılmış gibi gözüküyor.

Filme öylesine bir ilgi var ki ön satışın daha ilk saatlerinde Marvel’ın başarılı yapımları arasında yer alan Avengers: Endgame’i geçmeyi başardı. Sadece bununla yetinmeyen Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi tüm zamanların Star Wars filmleri arasında en yüksek ön satış rakamına ulaşmış durumda.

Gizemli ve aksiyon sahnelerin ön planda olacağı filmin kadrosunda Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaacs, Billy Dee Williams ve Adam Driver gibi bilinen isimler yer alıyor.

Star Wars serüveni 25 Mayıs 1977’de yayınlanan Yıldız Savaşları ile başlamıştı. İzleyenler tarafından çok beğenilen Disney yapımı filmin üzerine devamı eklenmekte geri durulmadı ve Star Wars böylece başlamış oldu.

Star Wars: The Rise of Skywalker’ın Son Fragmanını Keşfedin

42 yıllık serüvenin sona ereceği Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi filminde sinema severleri şaşırtacağa benziyor. Kylo Ren’in Büyük Lider Snoke’u öldürmesinden sonra İlk Düzen’in yeni lideri konumuna gelmişti. Kylo Ren’in acımasız yönetimi altında galaksi kaçınılmaz bir şekilde umutsuzluğa gelmiş konumda. Luke Skywalker’ın Güç’le birleşmesinden sonra Rey içindeki gücü benimsemiş ve onu geçmişinde tutan bağlardan kopmayı başarmıştır. Kylo Ren ve Rey’in arasındaki çatışma artarken Yeni Düzen’in içsel çatışmaları ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry